Szkoda na pojeździe i odzyskiwanie odszkodowań z OC

Dopłaty do odszkodowania – zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy

Większość osób żyje w nieświadomości, że uzyskane przez nich odszkodowanie z tytułu OC nie zawsze w pełni odpowiada rzeczywistej sumie rekompensaty, jaką powinni otrzymać. Dzieje się dlatego, że ubezpieczalnie próbują oszczędzać na nieświadomych poszkodowanych proponując im małe odszkodowania i licząc na to, że ci je przyjmą, aby uniknąć sądowej batalii. Jeśli jesteś w tej grupie – nic straconego.

Masz całe 3 lata, aby wnioskować o dopłatę do uzyskanego odszkodowania. Jak to działa? Tym zajmą się nasi eksperci, którzy bezpłatnie oszacują, czy nastąpiła pełna kompensacja szkody i czy ubezpieczyciel nie zaniżył odszkodowania wypłacanego z OC sprawcy. Taki proces możliwy jest w przypadkach, gdy doszło do szkody częściowej, którą odszkodowanie miało za zadanie pokryć oraz gdy zostało ono wypłacone na podstawie sporządzonego kosztorysu. Jeśli szkoda została pokryta przez ubezpieczyciela bezgotówkowo (w formie naprawy uszkodzonego pojazdu), niestety droga dalszego działania jest już zamknięta. Do analizy przez naszych ekspertów będziesz potrzebować kosztorysu oraz decyzji o tym, że odszkodowanie zostało przyznane.

Zaniżone odszkodowanie – podejmij walkę o odzyskanie odszkodowania

Analiza i oszacowanie, czy ubezpieczenie zostało wypłacone w odpowiedniej kwocie, jest całkowicie bezpłatne. A szanse na to, że jednak ubezpieczyciel obniżył jego wysokość, są niestety całkiem spore. Warto spróbować powalczyć o dopłaty, ponieważ:

  • obniżanie wysokości odszkodowania to częsta praktyka ubezpieczalni; bardzo możliwe, że zastosowana również w Twoim przypadku
  • dzięki dopłatom do odszkodowań możesz uzyskać pełną kompensację szkody i pokryć w całości rzeczywiste koszty naprawy pojazdu
  • to stosunkowo prosta ścieżka prawna pozwalająca na uzyskanie dodatkowych pieniędzy bez postępowania sądowego
  • przy pozytywnym rozpatrzeniu sprawy to my wypłacamy Ci dodatkowe odszkodowanie, a następnie występujemy o jego zwrot do ubezpieczyciela (działa to jak wykup wierzytelności)
  • niczym się nie martwisz – cały proces i wszystkie formalności wykonamy za Ciebie

Dochodzenie odszkodowań z OC – co możemy dla Ciebie zrobić?

Nasze usługi w zakresie uzyskiwania dopłaty do odszkodowania obejmują ocenę i analizę przyznanego odszkodowania przez ubezpieczyciela, a więc sprawdzenie zasadności wypłacenia takiej a nie innej kwoty. W zakres tego działania wchodzi również pomoc rzeczoznawców w formie wydanej przez nich opinii i analizy tych wcześniejszych. Przy pozytywnej weryfikacji pomożemy Ci walczyć nieuczciwymi praktykami ubezpieczalni i odzyskać faktycznie należną sumę.

Odzyskiwanie odszkodowań z OC sprawcy

Ilość drogowych wypadków nie nastraja optymistycznie, zwłaszcza że szkody w nich są nie tylko materialne, czyli uszkodzone samochody, ale również osobowe, czyli uszczerbki na zdrowiu a nawet śmierć. Jeśli w wyniku zdarzenia drogowego dojdzie do uszkodzenia ciała, poszkodowany na szczęście nie jest zostawiony sam sobie i ma prawo ubiegać się o różne formy rekompensaty pokrywane z OC sprawcy. To nie tylko koszt naprawy pojazdu, ale również zwroty wizyt lekarskich, rehabilitacji, zakupu leków i sprzętu medycznego. Jeśli macie Państwo problemy z uzyskaniem rekompensaty z tego tytułu od ubezpieczyciela sprawcy, chętnie pomożemy. Jesteśmy w stanie wywalczyć też dla Was dodatkowe zadośćuczynienie.

Uwaga na zaniżone odszkodowanie

Niestety realia rynku ubezpieczeniowego wskazują, że nawet dziewięć na dziesięć przypadków to obniżone sumy odszkodowań. Powodem ich obniżenia może być nawet zupełnie niedorzeczna argumentacja, którą łatwo zbić w sądzie, ale niewiele osób się na to decyduje, bo nie ma czasu albo pieniędzy na wynajęcie prawnika i walkę na rozprawach. Nasza Kancelaria zrobi to za Państwa – zajmiemy się pozyskaniem opinii biegłych, ekspertów i rzeczoznawców, aby udowodnić zaniżone odszkodowanie i uzyskać jego pełen zwrot.

Nasi specjaliści przejmą na siebie obowiązek kontaktu z ubezpieczycielem, dostarczanie niezbędnej dokumentacji i załatwianie formalności, a dzięki temu, że doskonale znają sztuczki ubezpieczalni, nie dadzą się łatwo wyprowadzić w pole. Polecamy skorzystanie z usług profesjonalistów – to da Państwu większe szanse na wygraną.

Działamy w całej Polsce

Nie ma znaczenia, gdzie miał miejsce wypadek – czy w Gdyni, czy w Warszawie – jeśli ucierpieliście w jego następstwie, a ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie lub jesteście na etapie walki o finansową rekompensatę, możemy w tym skutecznie pomóc. Dokonamy bezpłatnej analizy Państwa sprawy, ocenimy jej zasadność oraz przedstawimy kolejne kroki, które warto podjąć, aby uzyskać jak najwyższą kwotę na pokrycie wyrządzonych w wypadku drogowym szkód.

Kto może walczyć o odszkodowanie z OC sprawcy?

Każdy poszkodowany w zdarzeniu drogowym, kto nie jest jego sprawcą i nie przyczynił się do jego powstania. Będą to więc zarówno kierujący pojazdami, jak i ich pasażerowie, piesi i rowerzyści. Odszkodowanie z tytułu OC sprawcy przysługuje też osobom, które nie brały osobiście udziału w zdarzeniu, ale w jego następstwie zniszczone zostało ich mienie. Mowa na przykład o właścicielach uszkodzonych aut zaparkowanych na parkingu, uszkodzonego ogrodzenia, w które wjechał rozpędzony sprawca itp. O odszkodowanie mogą też wnioskować pasażerowie jadący wraz ze sprawcą zdarzenia drogowego.

Ubezpieczenie OC, o ile sprawca je wykupił, obejmuje pokrycie szkód materialnych (w mieniu, np. naprawy samochodu) oraz szkód osobistych (obejmujących uszczerbek na zdrowiu). W praktyce oznacza to, że ubezpieczyciel pokrywa koszty medyczne, w tym rehabilitacji, leków, wizyt u lekarzy, zakupu sprzętu medycznego, ale również wypłaca zadośćuczynienie, czyli finansową rekompensatę za śmierć bliskiej osoby.

Innymi formami rekompensat są też renta przyznawana w sytuacji, gdy pojawiły się zwiększone potrzeby materialne (wynikające z kosztów opieki nad poszkodowanym, utraty przez niego pracy i źródła zarobków) oraz renta uzupełniająca, która jest wypłacana, aby pokryć różnicę w zarobkach sprzed i po wypadku, jeśli w wyniku zdarzenia drogowego poszkodowany nie może wykonywać poprzedniej pracy.

Ostatnim typem renty odszkodowawczej jest renta alimentacyjna, którą zasądza się na rzecz dzieci zmarłego, jeśli miał on wobec nich obowiązek alimentacyjny lub łożył na ich utrzymanie.

Śmierć sprawcy a odszkodowanie OC

Szczególnym przypadkiem związanym z odszkodowaniami z OC sprawcy są te, gdy poniósł on śmierć w zdarzeniu drogowym. Nie zamyka to drogi poszkodowanym do uzyskania odpowiedniej rekompensaty, która wypłaca jest wtedy przez ubezpieczyciela sprawcy. Numer polisy i nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego można w takich sytuacjach uzyskać od policji albo jeśli sprawa jest prowadzona przez prokuraturę – właśnie od niej.

Zyskaj wysokie odszkodowanie z OC

W naszej Kancelarii nie zadowalamy się małymi odszkodowaniami proponowanymi przez ubezpieczalnie, ale walczymy dla naszych klientów do samego końca. Wszystko po to, aby uzyskana suma była odpowiednia, godziwa i w pełni kompensowała poniesione szkody i wydatki.

Sam proces odszkodowawczy wraz z wymianą dokumentacji i formalności może się przeciągać, a ubezpieczyciel z pewnością będzie unikał wypłacenia odpowiednio wysokiego odszkodowania, wysuwając nawet bardzo absurdalne argumenty. Dlatego warto wybrać do walki z nim kancelarię, która specjalizuje się w takich procesach i prawników, którzy doskonale znają sztuczki ubezpieczycieli.

Nasi pracownicy bezpłatnie dokonają oceny Państwa sprawy i pomogą wybrać odpowiednią ścieżkę działania, abyście mogli uzyskać właściwe, rzetelne i skuteczne wsparcie na drodze prawne przeciwko ubezpieczycielowi.

Co dla Ciebie zrobimy w zakresie odzyskania odszkodowania z OC?

Naszą rolą jest nie tylko dokonanie analizy sytuacji, ale cała kompleksowa usługa związana z procesem uzyskiwania odpowiedniego odszkodowania. W Państwa imieniu i dla Was przygotujemy i zbierzemy niezbędną dokumentację potwierdzającą wysokość wnioskowanej sumy. Pomożemy w kolejnych etapach i krokach prawnych, przeprowadzimy przez procedury, będziemy rozmawiali z ubezpieczycielem i negocjowali jak najlepsze warunki. Na Państwa życzenie możemy być też Waszymi reprezentantami w procesie sądowym.

Szybka pomoc - zostaw dane

Szybka pomoc - zostaw dane